Osobní růst

14.12.2017

Dnes mi Česká pošta měla doručit balíček. Jak víme, slova "balíček" a "pošta" jsou v tomto spojení třaskavá sama o sobě, ale shodou okolností jsem byla doma, tak jsem si říkala, pohoda. 

Stejně tak byl doma můj starší potomek, který si nastydlý vlezl do pyžama. O půl druhé, když pošta stále nikde, pojala jsem nápad upéct vánočku. Jenže mi chybělo droždí. Říkám tedy dítku, že jedu na nákup, za chvíli jsem zpátky a že pošta mi má přivézt balíček. Bohužel, jak se ukázalo, tato informace byla ode mě zcela nedostačující. Zákonem schválnosti jen vytáhnu paty z domu, zrovna u regálu s droždím, volá mi potomek:

P: "Mami, přijela pošta"
Já: "Proč voláš?? Běž a vem ten balíček."
P: "Ale já nemůžu, mám pyžamo."
Já (nevěřícně): "Ježíši vezmi si bundu a běž pro ten balíček!"
P: "Ale mám to pyžamo."
Já: "Kristepane, vem si bundu a běž! Pošťák asi těžko ví, že máš pod tím pyžamo!"
P: "Pošťák ne, ale ty to víš!"

Ta logika mě odzbrojila. Představa, že budu muset na poštu kvůli PYŽAMU mě rozpálila tak, že jsem třískla telefonem. Za pár vteřin volá znovu potomek:

P: "Mami, tak mám tu bundu."
Já: "Hallelujah!"
P: "Jenže ten pošťák už odjel."

Něco vám řeknu, třískla jsem s tím telefonem zas. Stále bublající vzteky parkuji u domu, když proti mně doslova a do písmene tančí mé mladší dítko, aktovku na zádech, úsměv na tváři. Když dotančí ke mně, změří si mě pohledem a praví:

"Jako mami. Jestli se mnou chceš péct vánočku, měla by ses vyklidnit. Protože takhle, takhle ti ten kvásek nevzejde!"

No, a to je asi tak všechno k osobnímu růstu. Dnes jsem vyrostla minimálně o deset cenťáků. A kvásek vzešel. Tak pečení zdar! :-D