Totálně na háku

26.10.2017

V rámci výuky v naší masérské škole masírují studenti veřejnost, která pak hodnotí, jak student pracoval. U nás tuto službu využívá stále stejná manželská dvojice, která má tím pádem poněkud navrch. Obzvlášť pán je postrachem, neboť pokud může, vybírá si budoucí masérky, masáže bývají soubojem nervů a závěrečná hodnocení krutá.

Včera byl ten den, kdy to vyšlo na mě se spolužákem. Zatímco spolužák se hroutil a měřil si tep, usoudila jsem, že lepší den jsem si nemohla vybrat. Po čtyřech hodinách spánku, vyprovázení sportovní delegace, odcvičených lekcích, úklidu rozbitých květináčů, instruování dětí, aby zas nespálily hranolky a pozdním příchodu do školy by si přede mě mohl lehnout i čínský bůh srandy a bylo by mi to fuk.

Protože masáž probíhala v jedné místnosti, musela jsem nejdřív srovnat spolužáka. Naštěstí si o mě myslí, že jsem extrémně sebevědomá až drzá (nechápu proč), takže nebylo těžké mu vysvětlit, že se mnou zkouška dopadne jedině dobře. S bledým, ale relativně vyrovnaným spolužákem jsme vykročili přivítat manželskou dvojici a co myslíte, pán si vybral mě.

Za ty roky už mám oko na lidi, takže jsem pánovi oznámila, že vím moc dobře, že má jistě nastudováno mnohem víc, než já s kolegou dohromady, takže mi bude potěšením, pokud mi poradí. Spolužáka málem trefilo, pán si šokovaně lehl, já přepla na první signální a přesně za šedesát minut dokončila masáž. Uklidněný spolužák se sesynchronizoval, takže jsme skončili nastejno a s pocitem vítězů si šli dát sváču.

Ještě jsem žvýkala jablko, když do třídy vstoupil bledý lektor s naším hodnocením. Třída ztichla v předzvěsti další popravy, načež lektor třesoucím se hlasem povídá:
"Co jste s těma lidma proboha udělali?? Takhle senzační hodnocení, tolik superlativů, to jsem ještě nezažil!"

No, co k tomu říct. Pokud si u mě chcete vyzkoušet masáž, mám to nejlepší doporučení :-D Mějte skvělý večer ;-)

P.S. Tisková oprava

Na sociálních sítích je rizikové, že si článek může přečíst i ten, o kterém píšete. Takže v rámci potlačování umělecké svobody jsem donucena k mému předchozímu deníčkovému zápisu doplnit, že můj spolužák nebyl vůbec bledý a rozhodně si neměřil tep. Doufám, že příští návštěvu školy přežiju ve zdraví :-D