Masáže a Reiki

21.08.2020

Masáž netřeba představovat. Jedná se o soubor technik a hmatů, díky kterým masér dokáže klientovi pomoci uvolnit ztuhlé svalstvo, povzbudit krevní oběh a látkovou výměnu, urychlit regeneraci po fyzické námaze a v neposlední řadě navodit psychickou pohodu.

Provádím rekondiční a relaxační masáže, masáže za použití baněk a dále reflexní masáže chodidel. Většinou techniky kombinuji dle potřeby a aktuálního stavu klienta. Masíruji bylinnými bio přírodními oleji českého výrobce Saloos.  Pokud někomu nevyhovují oleje, používám masážní emulze.

Masáže jsou vhodné jak pro sportovce či lidi vykonávající fyzicky náročnou činnost, tak pro klienty, kteří mají tělo bolavé následkem sedavého zaměstnání. Ke každému klientovi přistupuji individuálně na základě jeho aktuálního zdravotního stavu.

Existují situace, kdy masáž není možné provádět. Přečtěte si, prosím následující kontraindikace:

  • nádorové onemocnění, ať již aktuálně léčené či dříve prodělané - v tom případě pouze s písemným souhlasem ošetřujícího lékaře
  • horečnatý stav
  • infekční onemocnění
  • stav pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek

Reiki ošetření páteře je neinvazivní metoda, která pracuje s energií. Lze jí použít i v případě, kdy klient trpí nádorovým onemocnění a tím pádem u něj klasická masáž nepřipadá v úvahu. Touto metdou lze ulevit nejen bolavé páteři, ale může pomoci i při řešení únavy, stresu a nedostatku energie.