Komfortní zóna

18.06.2019

Občas hovořím s lidmi, kteří mi již mnoho let opakují - já bych přišel cvičit, ale ono je to brzo/pozdě!/daleko/blízko...Hovor obvykle končí tím, jak je život těžký, tělo bolavé, dech se krátí a všechno je úplně špatně.

A pak vidím své pravidelné klienty. Chirurga, který přijde cvičit poté, co osm hodin v kuse operoval. MMA fightera, který má za sebou celodenní práci, své tréninky a tréninky svých klientů. Středoškolskou profesorku, která po maturitách téměř neví, kde jí hlava stojí. Manažerku banky, která dorazí po školení zaměstnanců z druhé strany republiky. Podnikatelku, co ještě ve tři ráno dělala účty a v deset dopoledne už má náročnou obchodní schůzku.

Mají málo času, náročnou práci a přesto chodí na jógu a zdravá záda. Ptáte se, proč to dělají? Někomu z nich se pak lépe dýchá, někdo je víc protažený, někoho pak nebolí tělo. Všichni se ale shodují v jednom Vždycky je jim na konci lekce podstatně líp.

Jedna klientka mi tuhle řekla, že náš život se rozhoduje v okamžicích, které jsou pro nás nejméně komfortní. Myslím, že je v tom velká pravda. Takže díky, moji drazí klienti, že jste takoví, jací jste. Jsem na vás nesmírně hrdá!