Jak často chodit na masáže?

08.11.2021

To je obvyklá otázka, kterou mi klienti pokládají. Pro relevantní odpověď je důležité uvědomit si, z jakého důvodu o masáži uvažujete. Máte akutní problém, který potřebujete řešit, typu bolest hlavy od zatuhlých svalů, nebo namožená záda po práci na zahradě? Máte fyzicky nebo psychicky náročné zaměstnání? Máte hodně pohybu, nebo naopak většinu dne sedíte?

Pokud máte problém, který je třeba řešit, případně náročné zaměstnání, ideální je opakovat masáž pravidelně 1x týdně. Pro udržení těla v dobré kondici je vhodná masáž 1x za dva týdny. A minimum, které by bylo vhodné Vašemu tělu dopřát, je masáž 1x za měsíc.

Masáže totiž působí nejen na svalovou soustavu, ale zároveň rozproudí krev, nabudí lymfatický systém a zbavují tělo toxinů, čímž pomáhaji posilovat imunitu. Proto je obzvláště v nadcházejících zimních měsících vhodné zařadit masáže do pravidelně péče o Vaše tělo.

Druhy masáží lze nakombinovat dle Vašeho přání. Např. relaxační plus baňkování, nebo masáž zad plus reflexní masáž chodidel. Po dohodě zvolíme takovou masáž, abyste odcházeli odpočatí, uvolnění a plní energie. Stačí zavolat. Těším se na Vás :-)