Jóga a její varianty

24.08.2020

Jóga je synonymem rovnováhy těla, mysli a ducha. Na otevřených lekcích se primárně zaměřujeme na tělo a dech. Pomocí vědomě prováděných pozic posilujeme hluboký stabilizační systém a zároveň tělo protahujeme tak, abychom se celkově cítili lépe.

Moje skupinové lekce jsou otevřené všem.  Každý klient cvičí jen tolik, kolik v daný moment zvládne bez ohledu na to, co zvládne zbytek sálu. Tím se učíme vnímat své tělo, chápat, co nám chce aktuálně říct a zároveň si natolik vážit sami sebe, že nemáme potřebu za každou cenu trumfovat ostatní. Při individuálních lekcích postupujeme podle potřeb a schopností jednotlivého klienta. Součástí hodin jsou i dechová cvičení a relaxace.

Fit jóga - jednotlivé pozice jsou prokládány flow sestavami. Lekce je vhodná pro ty, kterým hatha jóga připadá příliš pomalá a ashtanga příliš náročná :-)

Jin jóga - tato forma jógy je zaměřená na uvolnění fascií, zvýšení flexibility kloubů a zároveň ovlivňuje dráhy vnitřních orgánů. V pozicích se setrvává po dobu tří až pěti minut, přičemž pozice jsou zejména v sedu či v lehu.  Pro větší komfort používáme pomůcky - bločky, stočený ručník, deku apod.

Při setrvávání v pozicích se učíme zcela vypojit sílu a nechat tělo i mysl jen plynout. Díky tomu je jin jóga nazývána domem na půli cesty mezi fyzickou jógou a meditací. 

Ceník:

Skupinové lekce 250,- Kč za 60 min.

Individuální lekce podle místa konání: 

  • Jesenice u Prahy a blízké okolí: 800,- Kč / 60 min. lekce
  • Praha: 1000,- až 1.200,- Kč/ 60 min. lekce
  • pokud se individuální lekce konají v pronajatých prostorách, připočítává se k ceně ještě nájem prostor