Chytrému napověz

12.09.2017

Navštívila jsem se synem dětskou lékařku. Poté, co jsme v rámci společenské konverzace probraly synovy kázeňské úspěchy prvního školního týdne, nabídla mi lékařka, sama matka pubertálních synů, z kolegiality antidepresiva, která bez valného účinku užívá. 

S díky jsem odmítla, mám své vlastní odborné metody, jak přežít pokus o výchovu dětí. Samozřejmě je to zejména jóga. Pak běh a když ani to nezabere, tak zcela nejogínský křik a házení čímkoliv, co mi přijde pod ruku, se specializací na sypání mouky. To má obvykle výsledky hned. Aspoň na mě :-D

Zřejmě abych se po tomto intermezzu trochu odreagovala, obdržela jsem po čase opět fotografii ztopořeného pánského přirození. Bohužel pán nemohl pochopit, že mě tento vysoce kulturní zážitek nechává chladnou. Ba dokonce byl mým odmítavým přístupem pohoršen. Takže jsem modifikovala známé české přísloví, a vzhledem k tomu, že ani to pán nepochopil - zřejmě měl centrum analytického myšlení zrovna na druhém konci těla, uvedla jsem ho i v praxi. Nové přísloví zní - chytrému napověz, hloupého blokni. Myslím, že ho budu aplikovat i v reálném životě. Tak krásný večer bez antidepresiv a přirozených hlupáků přeji :-)