Budiž světlo

27.01.2018

 V šatně mého oblíbeného fitka se rozbilo světlo. Nesvítilo v úterý, nesvítilo ve středu a dokonce ani ve čtvrtek. Každý den jsem zmáčkla vypínač a nic. 

Takže když jsem včera přišla do ztemnělé šatny, kde se ostatní snažili po hmatu rozeznat oblečení, už jsem ten vypínač ani nezkoušela. Jenomže... náhle vstoupila cizí paní, která o závadě nic netušila, zmáčkla vypínač a ejhle, bylo světlo! Celá šatna propukla v bujarý jásot, což paní dost vykolejilo. Jak nám posléze odměřeně sdělila, století páry již pominulo a jestliže nestojíme o černou hodinku, tam u dveří je taková bílá krabička, kterou stačí stisknout.

Že jsme byli za bandu tukanů, je mi jedno, aspoň jsme se zasmáli. Ale když jsem o tom pak přemýšlela, říkala jsem si, to je přesné. Člověk něco tak dlouho zkouší, tak dlouho se snaží a ono pořád nic, pořád temno. Až prostě přijme za své myšlenku, že to nefunguje a snažit se přestane. A přitom by stačilo tak málo. Zase znovu zmáčknout ten vypínač. Takže nikdy, nikdy se nevzdávejte, ať vám to přijde jakkoliv hloupé. Protože nakonec se to světlo rozsvítí :-) Mějte skvělý den :-)