Workshop              Dechem proti stresu

22.08.2020

Dech nás nic nestojí, dýcháme stále. Proč jej tedy nevyužít ke zlepšení svého zdraví či psychické pohody.

Workshop je koncipován jako přednáška, případně cyklus přednášek s praktickým nácvikem dechových technik, které jsou využitelné v běžném životě - v práci, doma, za volantem, před zkouškou, při důležité schůzce, při sportovním výkonu...stejně tak je mohou využít lidé, kteří mají potíže s dýcháním, trpí alergiemi nebo astmatem.

Program:

  • Jak dech ovlivňuje naši psychickou i fyzickou stránku

  • Jak pozice těla a rukou dokáží ovlivnit náš dech

  • Dechové techniky při stresu, vzteku, rýmě, nespavosti, na posílení imunity a pročištění těla...

  • Jak lépe využít a zvýšit vitální kapacitu plic
  • Význam dechových technik pro relaxaci a význam relaxace, případně meditace, pro naše zdraví

Pomůcky:

Žádné pomůcky nejsou potřeba. Celý workshop probíhá v sedě nebo v leže,  jediné, co potřebujete, je podložka (většinou však bývají součástí vybavení prostor), pohodlné oblečení a chuť poznat své tělo z jiného úhlu pohledu

Pro firmy:

Tento workshop je možné zařadit např. do programu výjezdního zasedání či teambuildingu Vaší společnosti. Vaši zaměstnanci se naučí, jak si mohou pomoci k lepšímu zvládnutí stresových situací, jak si poradit při únavě, jak se lépe koncentrovat a posílit imunitu.

K workshopu nejsou třeba žádné pomůcky, ani speciální oděv. Vše lze absolvovat v sedě u stolu. Pokud chcete svým zaměstnancům dopřát komfort, ideální je klidná místnost s podložkami a pohodlný oděv jednotlivých účastníků.

Tento worskhop např. absolvovali zaměstanci České spořitelny a.s., divize jihozápad.

Zpětná vazba od klientů:

  • Tento worskhop by měl vyzkoušet každý. Radka B., Česká spořitelna
  • Líbilo se mi zastavení, zpomalení, poznání sebe sama z pohledu, se kterým jsem se zatím nesetkala. Lenka Š., Česká spořitelna