Kurzy práce s dechem

22.08.2020

Dech nás nic nestojí, dýcháme stále. Proč jej tedy nevyužít ke zlepšení svého zdraví či psychické pohody.

K dechovým kurzům nejsou třeba žádné pomůcky. Celý program probíhá v sedě nebo v leže. Potřeba je pouze podložka, pohodlné oblečení a chuť poznat nové věci.

Proč to funguje

Pokud dýcháme nosem, čistíme dýchací ústrojí a zároveň stimulujeme nervová zakončení v nose, která při průchodu vzduchu aktivují mozkovou činnost. Pokud zklidníme dech, snížíme tím srdeční činnost a výsledky jsou patrné i na EEG. Dechová  cvičení proto ovlivňují také činnost srdce a mozku.

1. Workshop Dechem proti stresu

Workshop je koncipován jako přednáška, případně cyklus přednášek s praktickým nácvikem jednotlivých dechových technik, které jsou využitelné v běžném životě - v práci, doma, za volantem, před zkouškou, při důležité schůzce, při sportovním výkonu...stejně tak je mohou využít lidé, kteří mají potíže s dýcháním, trpí alergiemi nebo astmatem. Jednotlivé workshopy jsou dvouhodinové.

Pro firmy:

Tento workshop je možné zařadit např. do programu výjezdního zasedání či teambuildingu Vaší společnosti. Zaměstnanci se naučí, jak lépe zvládat stresové situace, únavu, jak se lépe koncentrovat a posílit imunitu.

Worskhop Dechem proti stresu absolvovali např. zaměstanci České spořitelny a.s., divize jihozápad.

Zpětná vazba od klientů:

  • Tento worskhop by měl vyzkoušet každý. Radka B., Česká spořitelna
  • Líbilo se mi zastavení, zpomalení, poznání sebe sama z pohledu, se kterým jsem se zatím nesetkala. Lenka Š., Česká spořitelna

2. Dvoudenní seminář Relaxační dýchání

Ucelená sestava dechových cviků, jak ji předkládám, má původ v Indii, ale je upravená pro moderního člověka. V České republice se jedná o zcela unikátní systém, který má pozitivní dopad jak na fyzickou stránku, tak na psychiku. Při pravidelném cvičení sestavy mohou zaznamenat pozitivní účinky lidé vystavení dlouhodobému stresu, pracující pod trvalým tlakem či ohrožení syndromem vyhoření. Kladné účinky dechových cvičení ocení také sportovci, zpěváci a v neposlední řadě lidé, mající problémy s dechem. Tato dechová sestava je vhodná jako podpůrná metoda při léčbě astmatu a dechových obtíží

Průběh semináře:

  • výuka je rozložená do dvou dnů, celková časová dotace je 8 hodin (4 plus 4 hodiny)
  • maximální počet klientů ve skupině je patnáct z důvodu individuálního přístupu. Samozřejmě je možné domluvit i individuální kurz
  • v průběhu výuky se klienti naučí dechovou sestavu pod mým vedením  a poté domácí variantu sestavy
  • na závěr všichni obdrží skripta, podle kterých jsou schopni cvičit sami
  • tuto sestavu není možné cvičit v průběhu těhotenství a kojení
  • Relaxační dýchání je vhodné pro všechny od 18 let věku. Pokud máte nějaké zdravotní obtíže, či berete léky, informujte mě předem.

Zpětná vazba od klientů:

  • Mám zdravotné problémy, pre ktoré som sa rozhodla skusit dychové cvičenia, ktorými ma previedla velmi milá a príjemná Veronika. Postupne som sa naučila dych udžžáji, ktorý sám o sebe som od začiatku velmi citila ako mi otvara pomaly plúca...každú hodinu sme sa naučili čosi nove, nakoniec som dostala domacu zostavu cvikov, ktore sice cvičim len pár tyzdnov, ale citim rozdiely v mojom nadychovani, prevzdušnene pluca. Veroniku vrelo odporúčam a teším sa na dalšie cvičenie s nou :) Lenka T.